Yarım Kapalı Mayo Nedir?

Yarım Kapalı Mayo Nedir?

Yarım kapalı mayo, tesettür amacı olmadan sadece vücudun belli bölgelerini kapatmak için tasarlanmış olan mayolara denir. Bu mayolarda amaç kadınların kendilerini denizde, havuzda, plajda daha rahat hissetmeleridir.  Bu sebeple bu yarım kapalı mayoları tercih etmektedirler. Tam tesettürlü mayolarda amaç kadınların vücudunu tam olarak örtmesi iken yarım kapalı mayolarda bu amaç yoktur. Mayolarda dikkat edilmesi gereken noktalara yarım kapalı mayolarda da dikkat edilmelidir. Mayonun kumaşının deniz tuzuna ve havuzun kloruna dayanıklı olması, güneşte solmaması gibi durumlara yarım kapalı mayolarda da dikkat edilmelidir. Ayrıca yarım kapalı mayoların kumaşlarının full likralı olması da kalite açısından oldukça önemlidir.

Yarım Kapalı Mayo Modelleri

Yarım kapalı mayo modellerine baktığımızda oldukça fazla çeşit görmekteyiz. Yarım kapalı mayo olduğu için modellerde de mayonun bazı yerlerinde tesettüre uymayan kısımlar bulunmaktadır. Mesela mayonun üst kısmı kısa kollu veya sıfır kol olabilir. Diğer bir modelde de mayonun alt kısmındaki tayt kısmı yarım tayt olabilir. Askılı elbise modellerinde olan mayolar da bulunmaktadır. Yarım kapalı mayolarda başta bone olmayan modelleri de bulunmaktadır.

Yarım Kapalı Mayo Fiyatları

Yarım kapalı mayo fiyatlarını incelediğimiz zaman bu modellerde fiyatlar kumaşın cinsine ve mayonun modeline göre değişmektedir. Kaliteli kumaştan yapılmış bir yarım kapalı mayonun fiyatı normal kumaştan yapılmış orta kalite bir mayodan fazladır. Bunun sebebi kumaşın kalitesidir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir