Çocuk Mayo Nasıl Seçilmeli?

Çocuk Mayo Nasıl Seçilmeli?

Çocuk Mayosu

Çocuk Mayo

Bahar mevsimi yerini yaza teslim etmek üzereyken buram buram tatil kokusu gelmeye başladı. Yaz tatili yaklaşır da yazın neşesi, tatile gitmek için okulun bitmesini iple çeken çocuklar unutulur mu? Tatil denince; deniz, kum, güneş aklımıza gelir de çocukların yüzecekleri mayo modelleri seçimi gelmez mi?  Minik prenslerin, minik prenseslerin zevkine uygun kaliteli çocuk mayosu almak için birkaç tavsiyede bulunalım.

Kız Çocuk Mayo Modelleri

Çocuklar gibi rengarenk cıvıl cıvıl bir sürü mayo modeli var. Çizgi film karakterleriyle bezenmiş denizkızı, denizatı ve daha bir sürü modeller var. Peki modelleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle çocuklara mayo satın alırken yetişkinler gibi düşünmemeliyiz.  Çocukların bedenleri kalpleri gibi yetişkinlerden daha hassas ve yumuşaktır. Güneşe karşı da yetişkinlere göre daha hassas olan çocukların mayolarının mutlaka güneşi itme özelliği olmalı. Mayo seçerken önceliğimiz en kaliteli kumaşa sahip mayoyu seçmek olmalı. Aksi takdirde ucuz kumaşların içeriğinde bulunan kimyasal maddeler çocuğun cildine zarar verir.

Kız çocuklar için adeta rengarenk bir çok çeşit çocuk mayo modelleri var. Minik prenseslerin hareket özgürlüğü düşünülerek üretilen mayo modelleri; yüzücü mayo, bikini mayo, garson boy mayo, yarım kapalı mayo, tam tesettür mayo, etekli mayo, şortlu mayo,  gibi birçok model var. Bu kadar modelin arasından seçim yaparken kumaşın yanı sıra beden seçimi de çok önemli. Satın alacağınız mayo ne dar ne bol olmalı için de çocukların özgürce hareket edebilmesi gerekiyor.

Yaşa Göre Çocuk Mayosu Seçimi

Binlerce model arasından sizlerle birkaç çocuk mayosu seçeneğiyle tanıştıralım. Candy elbise mayo fuşya rengiyle ince askılarıyla kız çocukların severek giyebileceği güzel bir mayo modeli.

Birde gökkuşağından ilham almış şeker pembesi yarım kapalı deniz kızlı balina modeli var. Deniz kızlı balina çocuk mayo modelini 6-11 yaşları arasındaki kız çocukları keyifle giyip deniz ve kumun tadını çıkarabilir.

Tam tesettür mayo tercih eden çocuklar için eşarp boneli renk renk birçok model üretildi. Likralı olan tam tesettür çocuk mayosu yüzerken rahat hareket etmenizi sağlar. 12 yaş ile  17 yaş arası çocuklar garson boy tam tesettür kız çocuk mayosunu rahatlıkla giyebilir.

Yüzücü mayo tercih eden çocuklarda unutulmadı. Küçük prenseslerin yüzme hızları düşünülerek pek çok model üretildi. 8 yaş ile 16 yaş arası yüzmeyi keyiften öte spor amaçlı yapan çocuklara tavsiye edilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Havuz ve Deniz İçin En İdeal Tesettür Mayo Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir